ساعت
اوقات شرعی
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

سمينار علمي هفته سلامت سال 1395

سمينار علمي هفته سلامت سال 1395

 به مناسبت هفته سلامت با شعار " غلبه بر ديابت" سمينار علمي با همكاري دانشكده بهداشت و مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت در تاريخ 5/2/1395 در آمفي تئاتر دانشكده بهداشت با حضور اساتيد، كاركنان و اعضاي هيات علمي برگزار گرديد در اين سمينار ضمن گراميداشت هفته سلامت، سخنرانان در خصوص شعار سازمان بهداشت جهاني براي هفته سلامت، اپيدميولو‍ژي بيماري ديابت، روند ابتلا به آن در دنيا و ايران، نقش خود مراقبتي در ابتلا به ديابت، عوامل پيشگيري كننده و بار مالي ديابت سخناني به شرح ذيل ايراد نمودند:

 آقاي دكتر محجوب در خصوص پيشگيري از ديابت با رعايت رژيم غذايي مناسب ، كاهش وزن و انجام فعاليت فيزيكي مناسب در عمل و استفاده از امكانات موجود شيوه زندگي سالم را به شركت كنندگان توصيه نمودند.

 آقاي دكتر هزاوه اي مدير گروه بهداشت عمومي  در خصوص مفهوم واقعي غلبه، لزوم شناسايي حريف براي غلبه برآن  و مفهوم غلبه بر ديابت مطالبي را بيان نمودند.

 خانم دكتر مير معيني كارشناس مسئول مبارزه با بيماري هاي معاونت بهداشتي در خصوص وضعيت بيماري ديابت در ايران و استان همدان و مقايسه آنها به تشريح اپيدمولوژي بيماري ديابت پرداخته و برخي از مشكلات موجود در كنترل بيماري ديابت را عنوان نمودند.

 آقاي دكتر معيني رئيس مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت با بيان مفهوم خود مراقبتي ، شيوه خود مراقبتي در پيشگيري و كنترل ديابت را توضيح دادند.

 آقاي دكتر براتي عضو هيات علمي گروه بهداشت عمومي نقش خود مراقبتي را در كاهش ابتلا به ديابت تشريح نمودند .

 سخنران آخر آقاي دكتر فضائلي در خصوص بار مالي بيماري ديابت در جهان و در ايران مطالبي را ارائه نمودند.

 در خاتمه به بهترين جملات ارائه شده توسط شركت كنندگان در مسابقه بهترين جمله شعار امسال جوايزي به عنوان يادبود اهدا گرديد.٠٩:٣٢ - 1395/02/26    /    شماره : ٣٣٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٥١٨خروج
خروج

پیوندها